Viac Ekol├│gie


Pri tvorbe produktovej rady TUBA bola pre n├ís prvorad├í ekol├│gia, rozhodli sme sa tak pou┼żi┼ą hlin├şk a jednodruhov├Ż plast.

Fakty a ─Ź├şsla:

Fakty a ─Ź├şsla:

75%

dodnes vyroben├ęho hlin├şka na svete je v obehu a st├íle sa pou┼ż├şva.

A┼ż 95%

energie potrebnej na v├Żrobu prim├írneho hlin├şka sa uspor├ş recykl├íciou.


Hlin├şk je odoln├Ż a vytv├íra prirodzen├║ vzduchotesn├║ bari├ęru, jeho vlastnos┼ą chr├íni┼ą obsah pred vonkaj┼í├şmi vplyvmi je neocenite─żn├í.Hlin├şk je dostupn├Ż zdroj, najm├Ą Bauxit, surovina umo┼ż┼łuj├║ca v├Żrobu hlin├şku, je tret├şm najhojnej┼í├şm zdrojom nerastu a na zemi sa nach├ídza takmer v nevy─Źerpate─żnom mno┼żstve.Vsadili sme tak na formu cyklickej ekonomiky a recykl├ície, pri─Źom ke─Ć na┼íe tuby spr├ívne odseparujete, teda vrchn├ík zahod├şte do plastu ( ┼żlt├Ż k├┤┼í ) a tubu do kovov
( ─Źerven├Ż k├┤┼í ), d├ívate tak odpadu ┼íancu na ─Ćal┼í├ş cyklus.
Z vrchn├íku sa d├í vyrobi┼ą plast pre automobilov├Ż priemysel alebo ostatn├ę technick├ę plasty a z hlin├şku neobmedzen├ę mno┼żstvo v├Żrobkov, napr├şklad aj telo V├í┼ího telef├│nu ─Źi lietadlo.

─îistota pou┼żit├ęho hlin├şku umo┼ż┼łuje v─Ćaka recykl├íci├ş z├şska┼ą a┼ż 75% vyrobenej tuby sp├Ą┼ą do obehu.


Hlin├şk je trv├ícny a u┼í─żachtil├Ż materi├íl. Ako druh├Ż najpou┼ż├şvanej┼í├ş kov ─Źel├ş z├íva┼żn├Żm obav├ím o ekologick├║ situ├íciu na na┼íej plan├ęte. Prim├írnym cie─żom ekol├│gie je recykl├ícia a v tom m├í hlin├şk navrch, m├┤┼żeme ho recyklova┼ą neobmedzene.